Уизърдс се забъркаха в 6 мача с победа със 137-123 над Пейсърс
AP News | 2023-12-16 | 04:48:34

ВАШИНГТОН (AP) — Кайл Кузма вкара 31 точки, Джордан Пул добави 30, а Тайъс Джоунс направи втория си трипъл-дабъл в кариерата, за да помогне на Вашингтон Уизардс прекъсват поредица от шест загуби с победа със 137-123 над Индиана Пейсърс в петък вечер.

Уизардс печелят едва за втори път в последните си 17 мача и другата победа в този период беше срещу отбор на Детройт, който вече има 22 поредни загуби.

Пул изравни рекорда си за сезона от 30 точки до края на третата четвърт и завърши 12 от 18 от игра с осем асистенции. Джоунс, който също направи трипъл-дабъл миналия сезон с Мемфис, имаше 13 точки, 11 асистенции и 10 борби.

Кори Киспърт добави 23 точки за Вашингтон.

Тайрис Халибъртън имаше 19 точки и 11 асистенции за Индиана, която изглеждаше несинхронизирана в нападение, след като отбеляза 143 точки в предишната си среща с Вашингтон в началото на сезона през октомври. Пейсърс стреляха само 45% от полето в този реванш, докато Уизърдс завършиха на 57% и 13 от 27 от 3 точки.

Вашингтон изоставаше с осем през втората четвърт, преди да продължи с 15-0. Уизърдс водеха с 69-55 на полувремето.

Те запазиха контрола през останалата част от пътя. Резервно потапяне на Даниел Гафърд направи резултата 81-62 и Вашингтон поведе с цели 24 точки.

Нямаше много положителни знаци за Уизърдс този сезон, но новобранец Билал Кулибали напоследък обещава. Той вкара 17 точки срещу Пейсърс, включително забивка с една ръка през първата четвърт.

Индиана и Вашингтон влязоха в мача с 1-2 място в НБА, но само Уизърдс успяха да отбележат големи резултати. Исая Джаксън поведе Пейсърс с 20 точки.

Пейсърс: в Минесота в събота вечер.

Уизардс: във Финикс в неделя вечер.